Välkommen till RM 2017 den 14 och 15 november i nordöstra Skåne

Startlistan

Retrievermästerskapet 2017

Här har vi startlistan enl reglerna – Lycka till alla 🙂

171106: nr 19 Karin Thunander med Stremlight’s Dana’s Phobe är struken. R1 går in – nr 25 Ros-Marie Pettersson med Duvkullans Felicitas.

171113: Nr 22 Katarina Pedersen med Meadowlark Nore är struken. R2 går in – nr 26 Maria Björklund med Searover Bass Q’diesel.

Katnr Förare Hund Klubb Ras Resultat + Placering
1 Svante Ekström Conover’s Prins Valiant SSRK Gävleborg Labrador 1, Cert,1 plac +
SE J(A)CH
2 Tomas Söderström Broadlaw Ivor SSRK Östra Labrador
3 Trond Gjøtterud Huntingmate Femme’s Barn SSRK Labrador 1, CK, 2 plac
4 Tommy Jansson Eagle Owl’s Quirinus Åland Labrador
5 Anna Qvarfort Searover Bass Q’sam SSRK Östra Labrador
6 Ann Sommarin Copperbirch Gara SSRK Södra Labrador
7 Ann-Kristin Nilsson Roekull Kayo SSRK Södra Labrador
8 Jonas Brink Like’ims Keilis Ghibli SSRK Södra Labrador
9 Tomi Sarkkinen Wijmas Mumin Finland Labrador
10 Anders Carlsson Carmal’s Keen Art SSRK Södra Labrador
11 Martin Jakobsen Vasegaard Pip’s Penny SSRK Västra Labrador
12 Margareta Westman Streamlight’s Jackies Daiquiri SSRK Östra Labrador 1, CK, 3 plac
13 Lena Bratsberg-Karlsson Searover Twinkle Lizz SSRK Östra Labrador
14 Maria Söder Söders Broadwalk SSRK Östra Labrador
15 Janne Stihl Like’ims Qilkenny SSRK Södra Labrador
16 Benny Steen Carmal’s Unparalleled SSRK Västra Labrador
17 Asbjørn Kristiansen Willowridge Three To Tango Norge Labrador
18 Annika Hecktor Batmoors’ Artistic Mary J Blige SSRK Södra Labrador
19 Karin Thunander Streamlight’s Dana’s Phoebe SSRK Östra Labrador Struken
20 Lena Almstedt Searover Pims Pirate SSRK Östra Labrador
21 Helena Lindström Reedsweeper’s Tex Takida SSRK Östra Labrador
22 Katarina Pedersen Meadowlark Nore SSRK Södra Labrador Struken
23 Per A. Lier Meadowlark Ballyrush Norge Labrador
24 Märta Segerström Justlike Apache SSRK Södra Labrador
25 Ros-Marie Pettersson Duvkullans Felicitas SSRK Södra Labrador
26 Maria Björklund Searover Bass Q’diesel SSRK Östra Labrador
Ekipage nedanför denna rad går in som reserver i den ordning de är listade nedan vid eventuella återbud.
27 Lena Haraldsson Reedsweeper’s Red Bull SSRK Södra Labrador
28 Åza Vikström Cosmic Cover’s Cotton Field SSRK Östergötland Labrador
29 Urban Larsson Jaktyrans Dane Jack SSRK Bergslagen Labrador
30 Lena Haraldsson Justlike Black Wasp SSRK Södra Labrador